Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bartuška to tak nemyslel, tvrdil Klvaňa v pořadu Máte slovo.

1. 05. 2015 1:05:40
Schvalování masových vražd v Oděse to prý rozhodně není, nic takového bartuškův výrok neobsahuje. Tvrdili pánové Klvaňa a Vondra. Nu pojďme si jej podrobněji rozebrat. Důkaz je ve výroku samém a nejen v něm.

Je třeba začít otázkou redaktora, aby bylo jasné na co vlastně odpovídal (zdroj neovlivní.cz):

Jsme také připraveni na zelené mužíky třeba v Tallinu? My jako ČR?

Estonci nepochybně ano. A nepochybně budou i střílet. Myslím, že i NATO je připraveno. Problém by mohl nastat, kdyby Rusové byli opravdu hodně chytří. Mohli by v Pobaltí začít demonstracemi civilních občanů, třeba v Narvě, která je víceméně ruské město, nějakých 93% jsou Rusové. Nebo i jinde. Taková akce by mohla přerůst v něco dalšího.

Na druhou stranu jsme velmi podrobně sledovali model, který byl použit na východě Ukrajiny, v Doněcku, Luhansku a v dalších městech. Šlo to jakoby přes kopírák a popírá to teorii o lidovém povstání. Skupina civilistů obsadí budovy administrativy, muži, ženy, děti. Do dvou dnů se tam začínají nosit zbraně, ženy a děti odcházejí, zůstávají ozbrojenci. Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé.

Estonci to ví velmi dobře, Lotyši taky, Litevci taky, Poláci taky. Myslím, že i Češi. Nepodceňujte prosím, jak moc se naše země za poslední čtvrtstoletí proměnila.

Uvědomme si, že jde o pracovníka Ministerstva zahraničních věcí ČR, tedy člověka informovaného. Pokud tedy mluví se znalostí věci o 93% civilních občanů v Narvě, pak také jistě ví, že jsou to neobčané, kteří nemají volební právo, ač se v městě narodili a celý život žijí a mají důvod k nespokojenosti. Nedat jim občanku, ani pas a chovat se k nim jako k občanům 2. kategorie opravdu může vyvolat nepokoje. Řešitelné to je jedině rovnoprávným soužitím obou národností, což většina odmítá. Taková demokracie nedemokracie. Občan neobčan. Odpověď je to fundovaná a vývoj reálný. Pak však následuje nepochopitelný skok na Ukrajinu, na kterou se nikdo neptal.

Na druhou stranu jsme velmi podrobně sledovali model, který byl použit na východě Ukrajiny, v Doněcku, Luhansku a v dalších městech. Kdo je to MY. Kdo jsou ti, kteří sledovali model? V množině MY je evidentně i Klvaňa a reálná odpověď zní naše ministerstvo zahraničí.

Šlo to jakoby přes kopírák a popírá to teorii o lidovém povstání. Skupina civilistů obsadí budovy administrativy, muži, ženy, děti. Do dvou dnů se tam začínají nosit zbraně, ženy a děti odcházejí, zůstávají ozbrojenci. Proč tento stav MY neviděli v Kyjevě. Kde ti ONI byl Pravý sektor, který obsadil budovy, byli to účastníci majdanu. Pokud se v té době někde objevily u úředních budov zbraně byli to opět majdanisté, zejména pravý sektor, který bránil hlasování v referendu na Krymu i východě. Na bezbranné voliče, kteří se domáhali vstupu i stříleli. Viděl jsem nejedno autentické video. Tento výrok je minimálně neobjektivní.

Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. A jsme opět u toho MY. Kdo se komu má stavět čelem, když otázka zněla a co ČR? A kdo koho vlastně upálil, když oficiálně vyšetřování mlží, jsou tací, kteří tvrdí, jak se upálili sami, požár rozfoukal vítr, vyprovokovali to Putinovi vojáci. U Jílkové zaznělo i to, že stříleli Rusové.Vondra to myslím prohlásil, vždyť Putin je KGB, ten to umí vyprovokovat. Měli by si to chlapci ujasnit mezi sebou. Nelze najednou tvrdit, že to byla řízená provokace Putina a současně toto řešení heroizovat jako postavení se čelem. Ví "diplomat" Bartuška, zaměstnanec MZV víc, než my? Měl by. Kdo byli ti, kteří se postavili čelem? Hrdinové tam zabránili válce, když následuje věta:

Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé. To není schvalování postupu a vraždy desítek nevinných? Nenechte se vysmát.. Je lež, že oběti v Oděse měly zbraně, je sprostá lež, že odpůrci majdanu sami sebe postříleli. Je lež, že vítr rozfoukal oheň, ti mrtví měli v drtivé většině ohořelé jen části těl, zpravidla hlavy. Je dokumentována střelba na ty, kteří se snažili uniknout oknem. Plnění molotových koktejlů je zachyceno na videu, ví se, kdo to byl. Je ztotožněn i minimálně jeden z útočníků. Velitel oděské policie byl odvolán. Je to rok a dodnes nebyl soud. Nevím ani o tom, že by byl někdo obviněn. Pachatelé prostě pane Klvaňo vyšetřují sami sebe.

Klvaňa zcela jasně popsal, jak si myslí, že jsme MY v ČR připraveni řešit konflikt s nespokojenými občany. Z omylu jej vyvedla až reakce Jaroslava Foldyny a ministra zahraničí Luboše Zaorálka.

Přechod od MY k ONI není v jeho skladbě vět zaznamenatelný. Ztotožnění se s činem je však zřetelné díky zvýrazněným slovům ve větách:

Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé. V Oděse prostě upálili a zabili desítky civilistů. To je celé. Cynik Klvaňa to prostě a jednoduše uzavřel bez odsudku, ztotožnil se s tím, je to prosté, jednoduché, a hlavně výrok zní stejně také takto:

díky tomu nemáte válku.

Je to prosté pánové Klvaňo, Vondro a Bartuško. Jednat, volit, odstraňovat diskriminaci, poprat se civilizovaně o mír - NE, to vám to je složité. Prostě je upálit, zabít a nemáte válku. Ale to je právě začátek války, chápete?

S demagogickými výroky na téma osvobození - dobytí s vámi polemizovat pane Klvaňo nebudu. Myslím, že trpíte mezi obyčejnými lidmi už víc než dost a chodit jen do společnosti fanatiků se nedá.

A poznámka na závěr. Divíte se Bartuškovi, když ve zpravodajství medií vidí již mnoho let, jak se řeší konflikty v Lybii, Afgánistánu, Syrii, Iráku, Jugoslávii? Jak prokazatelně administrativa beztrestně lže, aby si našla důvod k útoku (např. Irák). To je přece humanitární a správné řešení. Vše co děláme MY a NAŠI je správné. Bombami se dosahuje "míru" již mnoho let. Za cenu tisíců bezcenných mrtvých. Krvavá Mary to řekla přece k Jugoslávii jasně - stálo nám to za to. Násilí vždy plodilo jen násilí pane Bartuško. Je mi vás i pana Klvani líto. Chodit veřejně po ulici je nyní asi těžké.

Autor: Stanislav Huml | pátek 1.5.2015 1:05 | karma článku: 44.77 | přečteno: 7653x

Další články blogera

Stanislav Huml

Kalašnikov volby nevyhrává

Je to trochu jinak, než píší média, jako ostatně vždy, a prezident odpovídal obecně, dokonce o sobě. A byl to evidentně vtip. Trochu jednodušší, ale stále jen vtip.

26.1.2016 v 22:49 | Karma článku: 41.59 | Přečteno: 2143 | Diskuse

Stanislav Huml

Jde o bezpečnost nebo o prachy?

Nášivky s reflexními prvky byly shledány účinnějšími než aktivní osvětlení. A věta "Cestující, který ve vozidle stojí, přidržuje se za jízdy zařízení vozidla k tomu určených," byla shledána dostatečnou.

9.12.2015 v 21:29 | Karma článku: 25.19 | Přečteno: 1321 | Diskuse

Stanislav Huml

Nacista nebo vlastenec? Imigrace a islám.

Hledám svůj vlastní postoj a snažím se pochopit i všechny kolem sebe.Proč ten strach, a je reálný? Jak z toho ven a je ještě čas? Je nějaké východisko? Nemlžím a snažím se nalézt pravdu v historii. Budu teď hodně otevřený.

8.11.2015 v 23:43 | Karma článku: 46.23 | Přečteno: 8046 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Flaška

Smlouva Andreje Babiše s občany České republiky

Přistála nám ve schránce. Číst jsem to nechtěl. Toto obvykle dáváme do sběru a od některých stran dokonce urychleně, tentokrát to dopadlo jinak.

19.10.2017 v 10:21 | Karma článku: 19.72 | Přečteno: 372 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Nerozhodnutým voličům doporučujeme návštěvu volebního Nepořádku

To je samé nabízení - veskrze neprofesionálního ražení, hra na sliby, které si v závěru stejně zaplatíte. U nás se platí dopředu a ať se vydáte do jakékoliv volební místnosti, za svoje peníze dostanete, co si budete přát...

19.10.2017 v 9:48 | Karma článku: 10.70 | Přečteno: 328 | Diskuse

Petr Kopáček

Jak si vybrat svou stranu- devatero praktických rad

Slyším to ze všech stran okolo mě. Nevím vůbec, koho budu volit, rozhodnu se na poslední chvíli. Nabízím zde proto několik kritérií, které by vám mohly pomoci v orientaci.

19.10.2017 v 9:47 | Karma článku: 3.91 | Přečteno: 151 | Diskuse

Oldřich Šrámek

Vítají muslimy, vyprázdnili pivnice, zavedli EET - co bude dál?

Strany současné vládní koalice toto vše dokázaly, proto je nebudu volit. Jejich zástupci totiž v EU doslova prosí o příděl jinověrců, pivnice se postupně všechny zruší a soukromníci si budou muset zaměstnat další úředníky.

19.10.2017 v 9:25 | Karma článku: 28.11 | Přečteno: 972 | Diskuse

Karel Stýblo

Má volič na výběr?

Moje schopnost tolerance se přiblížila nule. Průzkumy veřejného mínění se nejen mýlí, ale volby specificky manipulují. Nebýt předplacených průzkumů, ubylo by nerozhodných voličů a kýblů vylévané špíny.

19.10.2017 v 8:43 | Karma článku: 6.92 | Přečteno: 189 | Diskuse
Počet článků 103 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4027
Poslanec, hájící zájmy občanů.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.