Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jsou Rusové v EU podlidé?

27. 03. 2015 0:00:00
Právě vypukla další válka. Jemen. Zase se bombarduje a umírají lidé. Jiná parta podřezává křesťany. Rozbitý je celý sever Afriky, vraždí se turisté. Zabíjí se na Ukrajině, kde se konflikt vleče a není příliš vůle jej ukončit. Dělíme se na lidi a podlidi, stejně jako v dobách minulých, o kterých jsem byl přesvědčen, že se již nikdy nebudou opakovat. Jsme nepoučitelní.

Jsou území, kde část obyvatel nemá přiznána ani volební práva, dokonce ani občanství, přestože se v teritoriu narodili, žili tam jejich rodiče i prarodiče. A jsou jich nikoliv stovky nebo jen tisíce, ale statisíce. Věřte nebo ne, na teritoriu států, které jsou členem NATO a EU. Jak mohly být přijaty, když nemají vypořádány vztahy s menšinami nechápu. Náš romský nafouknutý problém je proti tomu prkotina. Řeč je o Litvě, Lotyšsku a Estonsku, odkud se vrací slavný konvoj, který místo po železnici chrastí zbraněmi na silnicích. Jsou to občané bez práv, jazykem Tymošenkové (i některých našich hrdinů) Rusáci. Ukrajina díky obrovskému množství této komunity jim alespoň občanství přiznala, ovšem s chutí by na ně hodili atomovku.

EU problém pojmenovala, uznala, že lidská práva jsou v oblasti pobaltí porušována a ...... nic. Jde přitom o 6 až 12 % obyvatel (stát od státu je to jiné). Divíte se, že je v oblasti obava z Ruska? Já být Lotyš, tak se bojím, jako se bál bílý otrokář černochů a chodil proto pořád ozbrojen.

Konflikt se však nerozhořel tam, kde jsou lidská práva nejvíc pošlapávána, ale na Ukrajině, kde byl stav relativně stabilní. Nemusím být velký politilog, abych neviděl rozdíl mezi Ukrajinou a pobaltím. Je to členství v NATO a EU. Mají tedy pravdu ti, kdo tvrdí, že členství, zejména v NATO zabezpečuje určitou stabilitu zemi. Přiznejme však, že ve prospěch otrokářů, kteří dodnes nebyli schopni přiznat lidská práva svým všem obyvatelům. To je smutná část pravdy. Bát se Ruska nemusí, vlastních obyvatel také ne, nemají volební právo. I to je demokracie? Ne není. Podle wikipedie se v Litvě dokonce ani nesmí mluvit rusky - tady si vzali vzor Ukrajinci.

Nemohu skončit optimisticky. Tvrdím, že 3. světová válka začala. Dostal jsem několik dotazů od čtenářů na portálu parlamentní listy. Tady je poslední z nich a moje odpověď.

Qwasimodo
3.světová válka
Kdy podle vás začala třetí světová válka a dokázal byste vytvořit chronologii jak a kdy se do ní přidali jaká strana? A poslední otázka. Jak podle vás skončí? Děkuji
Moje odpověď:
Qwasimodo,píšete už třetí dotaz, pokaždé pod jiným jménem. Takže oslovení milý anonyme by bylo víc na místě, proč se bojíte podepsat? Války nezačínají výstřelem, začínají někdy obléháním města (ve středověku a dávnověku), jindy vraždou panovníka - první světová, jindy útokem pod falešnou vlajkou druhá světová. Někdy ta falešná vlajka nevyjde, to když akci provedou úplní blbci a přes veškerou snahu aktivistů svět neuvěří. Jsou války, které ani za válku nepovažujeme, nazýváme je jen humanitárním bombardováním. Kdo s kým válčí se tak nějak raději nekomentuje a nepátrá po následcích, nepočítají se mrtví. Z tohoto úhlu pohledu se za obléhání dají nazvat i sankce, které mají za cíl nabourat ekonomickou strukturu, rozuměj vyhladovět obyvatele, společnosti vnucovaného nepřítele. Dokud bojují zelení mužíci, bojovníci ISIL, Blackwather, nebo Kolomojského soukromé prapory na území ruskojazyčného obyvatelstva (v jejich teritoriu), a umírat budou jen podlidé, budeme vesele říkat, že válka ještě nezačala, nebudeme se ptát kdo to vše platí. A budeme tvrdit, že to není válka. Jsou lidé, kteří tvrdí : "To jen umírají prašiví psi." Dnes se válka nevyhlašuje, rezoluce OSN vyhlášení úročné války neumožňuje. Nečekejme papír, ani usnesení nějakého Parlamentu. Jak konflikt skončí? Stále je šance vše urovnat diplomaticky. Pomyslné hodiny vnímám na za minutu 12. A pokud jsem řekl, že 3WW začala, pak mluvím o obléhání, které jednou historici budou hodnotit jako začátek konfliktu.A jediné mé přání je zachovat mír. Bohužel cítím, že přichází válka u které marně hledám ve jménu čeho se vlastně má konat. Skončí to tak, jak to většina připustí. Tedy i na vás, Qwasimodo, záleží.

Zbývá dodat - dragounské jízdy napříč Evropou jsou hloupé a chartě OSN odporující provokační akce. Řešit soužití majority s minoritou se nedá řešit kazetovými, ani fosforovými bombami proti vlastnímu obyvatelstvu, jak to realizovala státní moc Ukrajiny na vlastních obyvatelích, které nazývaly i plakáty v Kyjevě prašivými psy. Demokracie není demokracií, když svrhnete legitimně zvoleného prezidenta a jeden poslanec hlasuje za tři doma držené kolegy. Agresor není ten, kdo drží vlastní území, kde se narodil a žil, ale ten, kdo sedne do tanku a přes odpor místních obyvatel vjede do města a vyvraždí místní policisty. Není jím ani ten, kdo pomůže na žádost legitimního parlamentu ochránit hranice oblasti před náporem nacistických bojůvek, které předtím zapálily tři autobusy a lovili po poli utíkající cestující před ozbrojeným davem. Stát není celek, kde nefunguje nic, ani policie, ani Ústavní soud.

A úplně poslední poznámka. Kosovo byl problém, který se řešil i v Haagu. A výsledek? Právo na sebeurčení národa je nezcizitelné.

Předseda Mezinárodního soudního dvoru (ICJ) Hisaši Owada při čtení verdiktu prohlásil, že mezinárodní právo žádné zákazy pro vyhlášení nezávislosti neobsahuje. Jeho názor podpořilo dalších deset soudců, čtyři byli proti. Jednostranné vyhlášení nezávislosti Kosova na Srbsku v únoru 2008 nebylo porušením mezinárodního práva. Rozsudek může způsobit, že Kosovo uzná více států a Priština se přiblíží vstupu do OSN. Vyšlo na idnes v roce 2010 !!

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/prulom-pro-kosovo-nezavislost-na-srbsku-posvetil-haagsky-soud-ps5-/zahranicni.aspx?c=A100722_161624_zahranicni_aha

Autor: Stanislav Huml | pátek 27.3.2015 0:00 | karma článku: 37.67 | přečteno: 2334x

Další články blogera

Stanislav Huml

Kalašnikov volby nevyhrává

Je to trochu jinak, než píší média, jako ostatně vždy, a prezident odpovídal obecně, dokonce o sobě. A byl to evidentně vtip. Trochu jednodušší, ale stále jen vtip.

26.1.2016 v 22:49 | Karma článku: 41.59 | Přečteno: 2143 | Diskuse

Stanislav Huml

Jde o bezpečnost nebo o prachy?

Nášivky s reflexními prvky byly shledány účinnějšími než aktivní osvětlení. A věta "Cestující, který ve vozidle stojí, přidržuje se za jízdy zařízení vozidla k tomu určených," byla shledána dostatečnou.

9.12.2015 v 21:29 | Karma článku: 25.19 | Přečteno: 1321 | Diskuse

Stanislav Huml

Nacista nebo vlastenec? Imigrace a islám.

Hledám svůj vlastní postoj a snažím se pochopit i všechny kolem sebe.Proč ten strach, a je reálný? Jak z toho ven a je ještě čas? Je nějaké východisko? Nemlžím a snažím se nalézt pravdu v historii. Budu teď hodně otevřený.

8.11.2015 v 23:43 | Karma článku: 46.23 | Přečteno: 8046 | Diskuse

Stanislav Huml

Bartuška to tak nemyslel, tvrdil Klvaňa v pořadu Máte slovo.

Schvalování masových vražd v Oděse to prý rozhodně není, nic takového bartuškův výrok neobsahuje. Tvrdili pánové Klvaňa a Vondra. Nu pojďme si jej podrobněji rozebrat. Důkaz je ve výroku samém a nejen v něm.

1.5.2015 v 1:05 | Karma článku: 44.77 | Přečteno: 7653 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Flaška

Smlouva Andreje Babiše s občany České republiky

Přistála nám ve schránce. Číst jsem to nechtěl. Toto obvykle dáváme do sběru a od některých stran dokonce urychleně, tentokrát to dopadlo jinak.

19.10.2017 v 10:21 | Karma článku: 19.34 | Přečteno: 372 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Nerozhodnutým voličům doporučujeme návštěvu volebního Nepořádku

To je samé nabízení - veskrze neprofesionálního ražení, hra na sliby, které si v závěru stejně zaplatíte. U nás se platí dopředu a ať se vydáte do jakékoliv volební místnosti, za svoje peníze dostanete, co si budete přát...

19.10.2017 v 9:48 | Karma článku: 10.04 | Přečteno: 328 | Diskuse

Petr Kopáček

Jak si vybrat svou stranu- devatero praktických rad

Slyším to ze všech stran okolo mě. Nevím vůbec, koho budu volit, rozhodnu se na poslední chvíli. Nabízím zde proto několik kritérií, které by vám mohly pomoci v orientaci.

19.10.2017 v 9:47 | Karma článku: 3.91 | Přečteno: 151 | Diskuse

Oldřich Šrámek

Vítají muslimy, vyprázdnili pivnice, zavedli EET - co bude dál?

Strany současné vládní koalice toto vše dokázaly, proto je nebudu volit. Jejich zástupci totiž v EU doslova prosí o příděl jinověrců, pivnice se postupně všechny zruší a soukromníci si budou muset zaměstnat další úředníky.

19.10.2017 v 9:25 | Karma článku: 27.69 | Přečteno: 972 | Diskuse

Karel Stýblo

Má volič na výběr?

Moje schopnost tolerance se přiblížila nule. Průzkumy veřejného mínění se nejen mýlí, ale volby specificky manipulují. Nebýt předplacených průzkumů, ubylo by nerozhodných voličů a kýblů vylévané špíny.

19.10.2017 v 8:43 | Karma článku: 6.92 | Přečteno: 189 | Diskuse
Počet článků 103 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4027
Poslanec, hájící zájmy občanů.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.